מגזין מוניציפל
 
 
 
   
 
 
 
קיבוצניקים למען החברה
הרשמה לקבלת מגזין מוניציפל
הדואר האדום של מגזין מוניציפל
פרסום ממוקד מטרה
 

דף הבית >  ניהול, כלכלה,בריאות, משפט וקהילה >  שמים את הנכס במרכז

 
 
שמים את הנכס במרכז

קיבוצים במרכז הארץ ובעיקר גוש דן ואיזור השרון והשפלה הולכים ומתפתחים בשנים האחרונות בקצב מסחרר. מהן הסיבות לכך ומה הן התוצאות בעיקר בהיבט הנדל"ני? ומהי החשיבות של שמאי מקרקעין במרכז ולא פחות חשוב –
של 
שמאי מקרקעין מומלץ? על כל זאת ועוד תוכלו לקרוא במאמר זה.שמים את הנכס במרכז

קיבוצים במרכז הארץ, ובעיקר גוש דן ואיזור השרון והשפלה, הולכים ומתפתחים בשנים האחרונות בקצב מסחרר. מהן הסיבות לכך ומה הן התוצאות בעיקר בהיבט הנדל"ני? ומהי החשיבות של שמאי מקרקעין במרכז ? על כל זאת ועוד תוכלו לקרוא במאמר זה.ולא פחות חשוב – של שמאי מקרקעין מומלץ

אופי ההתפתחות

אמנם ישנו ניסיון לפתח את הפריפריה ולהציע שם עוד מקומות עבודה, לבנות מקומות דיור ובאופן כללי, להביא עוד ועוד אנשים מהמרכז. ובכל זאת, ככל שתגורו קרוב יותר למרכז , כך יגדלו הסיכויים שלכם לחיות ברווחה ולמצוא עבודה טובה במקצוע שלכם, ישנם קיבוצים באיזור המרכז המתפתחים גם הם. זוהי הסיבה לכך, שלמרות המאמצים הרבים לפתח את הפריפריה, איזור המרכז המפותח גם כך, ממשיך להתפתח ולהציע עסקאות נדל"ן מכל הסוגים.

ההשפעה על הנדל"ן

משקיעי הנדל"ן מודעים לביקוש הרב ליחידות דיור באיזור המרכז ולכן, במידה ויש באפשרותם, הם מעדיפים להשקיע באיזור זה לעומת אזורים אחרים ברחבי הארץ, בין אם במטרה לגור בעצמם באיזור ובין אם במטרה להשקיע ולהשכיר הלאה או להמתין לעלייה בשווי הנכס ואז למכור אותו. כמובן, הנכס לא חייב להיות למגורים, אלא הוא יכול גם להיות קרקע חקלאית, שטח מסחרי וכדומה.

 הערכה מקצועית

כדי להעריך את שווי הנכס המדובר לפני רכישה, השכרה או מכירה, חשוב לפנות לאיש המקצוע המתאים, שבמקרה הזה הוא שמאי מקרקעין במרכז וחשוב מאוד שהוא יהיה שמאי מקרקעין , מקצועי ומנוסה. תחום שמאות המקרקעין הינו תחום סבוך והוא בעל השפעה מכרעת על עסקאות ששוות מאות אלפי שקלים ואף מיליונים.

תפקיד השמאי

תפקידו של שמאי מקרקעין במרכז הוא להעריך את שווי הנכס לפי פרמטרים קבועים, המאפשרים לו לקבוע את שוויו הכספי של הנכס המוצע למכירה. ההערכה נעשית לפי המאפיינים של הנכס. לדוגמה, הקומה בה הוא נמצא, השטח הכולל של הנכס, המיקום בו הוא נמצא, למשל במידה ומתבצעת הרחבה בקיבוץ לפי דרישות המנהל ועוד. שכלול כל המאפיינים של הנכס יובילו את שמאי המקרקעין אל המחיר המומלץ שלו.

ערך ההערכה

חשוב לדעת, שההערכה של שמאי מקרקעין מומלץ ככל שיהיה, היא עדיין בגדר הערכה ולעולם לא תוכל להיות מדויקת. הסיבה לכך היא, שישנם משתנים, המרכיבים את הערכת שווי הנכס, שיכולים להשתנות עם הזמן. אחד המשתנים, המשתנים באופן תדיר הוא נושא ההיצע והביקוש באיזור המדובר. לדוגמה, בחודש מסוים היצע הדירות ברחוב מסוים יכול להיות נמוך וכך מחירי הדירות יהיו גבוהים יותר. חודשיים לאחר מכן, בעלי דירות רבים באותו הרחוב יבקשו למכור את דירותיהם ובעקבות העלייה בהיצע, מחירי הדירות ירדו.

אם כך, הערכה של שמאי מקרקעין במרכז, מנוסה ומקצועי ככל שיהיה, לא יכול לומר לכם בוודאות מהו המחיר, בו תוכלו למכור את הנכס שלכם והמידע הנמסר לכם על ידו הוא בגדר הערכה בלבד.

ערכו של המרכז

כפי שצוין לעיל, איזור המרכז הוא מהמבוקשים ביותר בארץ ובשל כך, מחירי הנדל"ן באיזור זה הם גבוהים יותר מאשר מחירי נכסים בפריפריה. לכן משתלם מאוד לגור בקיבוץ באיזור המרכז. עובדה זו יוצרת מצב, שבו כל עסקת נדל"ן כרוכה בסכומי כסף גדולים מאוד ולכן גם הסיכון הוא גדול יותר וזוהי סיבה טובה לכל הדעות להיעזר באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחומם ולא להתפשר על פחות מאשר שמאי מקרקעין במרכז הטוב ביותר שתוכלו למצוא!