מגזין מוניציפל
 
 
 
   
 
 
 
קיבוצניקים למען החברה
הרשמה לקבלת מגזין מוניציפל
הדואר האדום של מגזין מוניציפל
פרסום ממוקד מטרה
 

דף הבית >  נדל"ן >  השקעות נדל"ן בפורטוגל - כך תעשו את זה נכון!

 
 
השקעות נדל"ן בפורטוגל - כך תעשו את זה נכון!

השקעות נדל"ן בפורטוגל | רוצים להשקיע בנדל"ן בחו"ל ופורטוגל קורצת לכם? כאן נסביר איך כדאי לעשות את זה!


למה השקעות נדל"ן בפורטוגל כדאיות?

כידוע, השקעות בנדל"ן באופן כללי הן כדאיות, בהשוואה לאפיקי השקעה אחרים. ידוע גם, שהשקעה בנדל"ן בארץ כרוכה בתהליך מורכב ובתשלום של מיסים גבוהים, שאינם נדרשים מהרוכשים נכס ראשון. אלו הן הסיבות העיקריות לבחירה בהשקעה בחו"ל.

עכשיו נשאלת השאלה, למה דווקא פורטוגל? ובכן ראשית, מדובר על מדינה קרובה מבחינה גאוגרפית וכמו כן, גם מבחינה תרבותית. בנוסף, העלויות של נדל"ן בפורטוגל הן נמוכות ביחס לישראל ואף למרבית מדינות אירופה. גם מהבחינה הביורוקרטית, פורטוגל לא מערימה קשיים על משקיעים זרים ומקבלת אותם בברכה וכך תהליך הרכישה של הנכס הוא קצר ופשוט יותר.


בדיקות מקדימות

לפני קבלת ההחלטה על השקעה בנדל"ן בפורטוגל חשוב לעשות בדיקות מקדימות. ראשית, חשוב לבצע הערכה נכונה של התקציב ולבדוק אילו נכסים אפשריים להשקעה בתקציב זה. כמו כן, מומלץ לחשוב מהי מטרת ההשקעה. כלומר, האם התוכנית היא להשכיר את הנכס לטווח ארוך או קצר. כמובן, חשוב גם לבדוק מהי מידת הביקוש המקומי להשכרת נכסים מסוגים שונים.


ליווי משפטי מקומי

למרות שכאמור, פורטוגל לא מערימה קשיים על משקיעים חיצוניים, חשוב בכל זאת להכיר את החוקים והמיסויים המקומיים. לשם כך מומלץ לקבל ליווי משפטי של עורכי דין מקומיים, שיוכלו להסביר לכם את כל המשמעויות המשפטיות המקומיות של השקעות נדל"ן בפורטוגל ולמנוע הפתעות לא נעימות בהמשך.


מיקום הנכס

השקעה בנדל"ן ופוטנציאל התשואה שלה בהכרח קשורה בקשר ישיר למיקום של הנכס. זאת, משום שיש מקומות יותר מבוקשים מאחרים וביקוש זה ישפיע ישירות על מחיר הנכס, השווי שלו בעיני השוכרים הפוטנציאליים והביקוש שלו על ידם. לדוגמה, העובדה שהנכס ממוקם בליסבון, לא בהכרח מבטיחה ביקוש גדול. אבל אם הנכס מתאים לסטודנטים ונמצא ליד אוניברסיטה לדוגמה, הסבירות לביקוש גבוה עולה משמעותית, גם אם הוא לא נמצא בעיר הגדולה.


ביקור בנכס

למרות העלויות הנמוכות יחסית של נדל"ן בפורטוגל, עדיין מדובר על השקעה כספית לא קטנה שמן הסתם, הייתם רוצים להשקיע אותה נכון. היות שכך, כפי שלא הייתם רוכשים נכס בארץ בלי לראות אותו לפני, כך חשוב גם להגיע לפורטוגל ולראות את הנכס הרצוי לכם לפני הרכישה. למעשה, במידת האפשר, מומלץ גם להשקיע עוד קצת מאמץ ולראות עוד נכסים אפשריים עבורכם, על מנת שתוכו לעשות בחירה מושכלת.


ליווי מקצועי

אם כבר דיברנו על ליווי ועל בחירה מושכלת, מומלץ מאוד להימנע מהשקעה שמתבצעת לבד. הכוונה היא לכך, שכדאי לפנות לחברה שמתמחה בשירותי השקעות נדל"ן בפורטוגל, שתוכל ללוות אתכם לאורך כל הדרך מתוך ניסיון ומקצועיות ועם התמחות ספציפית בשוק הנדל"ן המקומי.