מגזין מוניציפל
 
 
 
   
 
 
 
קיבוצניקים למען החברה
הרשמה לקבלת מגזין מוניציפל
הדואר האדום של מגזין מוניציפל
פרסום ממוקד מטרה
 

דף הבית >  מנהלים בקיבוצים למען החברה >  בנייה ירוקה במושבים

 
 
בנייה ירוקה במושבים
בנייה ירוקה הפכה בשנים האחרונות לטרנד סוחף בעולם המערבי וגם בישראל. מדובר על בנייה אשר מתבצעת מחומרים טבעיים בלבד וידידותית לסביבה.

בנייה ירוקה הפכה בשנים האחרונות לטרנד סוחף בעולם המערבי וגם בישראל. מדובר על בנייה אשר מתבצעת מחומרים טבעיים בלבד וידידותית לסביבה. באמצעות בנייה ירוקה ניתן לחסוך באנרגיה, לזהם פחות את הסביבה ואף לבדד אקוסטית את הבית בצורה הטובה ביותר. באמצעות בנייה זאת אתם מקבלים רמת איכות גבוהה וחוסכים רבות בהוצאות הבנייה.

בנייה ירוקה במושבים- כל מה שאתה צריך לדעת

בנייה ירוקה היא לא רק לערים אלא גם למושבים. באמצעות בנייה ירוקה במושבים ניתן לקבל בנייה איכותית ברמת גמר גבוהה ולחסוך במשאבי אנרגיה שונים. עם בנייה ירוקה במושבים תוכלו ליהנות מבידוד אקוסטי, אוורור טבעי וכן בידוד תרמי ושיפור התאורה הטבעית.

למה בנייה ירוקה מומלצת ?

עם בנייה ירוקה אתם חוסכים בכסף, משאבים, כא, מהירות ועוד. אך מעבר לחסכון במשאבים אלו עם בנייה ירוקה אתם מקבלים איכות חיים גבוהה מאשר בנייה רגילה וכן בבנייה זאת הדגש הוא על צרכי הדייר וכן על שמירת האנרגיה של האנשים. הידידותיות לסביבה רק עושה טוב לסביבה אלא גם לדיירים שגרים בה. לכן יותר ויותר אנשים עוברים לבנייה ירוקה מאשר בנייה רגילה.

היתרונות של בנייה ירוקה

באמצעות בנייה ירוקה ניתן ליהנות מהיתרונות הבאים:

חסכון- עם בנייה ירוקה ניתן לחסוך בהוצאות הבנייה הן מזמן הבנייה, הוצאות הבנייה של כל קיר בבית והן בהוצאות מיזוג האוויר והן בהוצאות תחזוקה שונות.

עמידות לאורך זמן- באמצעות בנייה ירוקה בין אם זה בעיר או בנייה ירוקה במושבים תוכלו לקבל בית עמיד בפני מזג האוויר.

הגנה וביטחון- עם בנייה ירוקה תוכלו להיות מוגנים מפני רעידות אדמה וטילים, וכן ליהנות מבידוד אקוסטי באיכות גבוהה מפני רעשים מהסביבה עד 60 דציבלים.

מהירות- עם בנייה ירוקה במושבים או בנייה ירוקה בעיר תוכלו ליהנות מבנייה פשוטה, מהירה ויעילה עם הספקי עבודה גבוהים במיוחד. בנוסף לכך, בנייה זאת מתאימה למגוון תוכניות אדריכלות והנדסה של בתים משותפים, בנייה במסגרת תמ"א 38 וכן מבנים ציבוריים, בתים פרטיים ועוד.

הפחתה בכח אדם- עם בנייה ירוקה במושבים או בנייה ירוקה בערים לא תצטרכו כ"א ואני מקצועי שונים כגון: טפסים, ברזלנים, בנאים ועוד. מה שתצטרכו זה רק מנהל עבודה ועובדים אשר הוכשרו לבנייה ירוקה תוך זמן קצר.

נקודות זיכוי- עם בנייה ירוקה במושבים מקבלים הקבלנים 30 נקודות זיכוי בהתאם לתקן בנייה ירוקה וכן 17 נקודות בדירוג התקן האמריקאי.

יתרונות אלה הופכים את הבנייה הירוקה לבנייה משתלמת יותר מאשר הבנייה הרגילה, הודות לחסכון במשאבים רבים ואי זיהום איכות הסביבה. ניתן לומר שהבנייה הירוקה היא על עוד סתם טרנד שבא והולך אלא סוג בנייה שתישאר איתנו שנים רבות. אז אם אתם חושבים על בנייה כדאי שתשקלו את הבנייה הירוקה גם אם אתם גרים במושב או באזורים שונים.