מגזין מוניציפל
 
 
 
   
 
 
 
קיבוצניקים למען החברה
הרשמה לקבלת מגזין מוניציפל
הדואר האדום של מגזין מוניציפל
פרסום ממוקד מטרה
 

דף הבית >  ניהול וקהילה >  מעבר מהמושב אל מעבר לים

 
 
מעבר מהמושב אל מעבר לים

עוברים דירה ליעד מעבר לים? יש כמה דברים שממש חשוב שתדעו! במאמר זה נסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על שילוח בינלאומי.מילה או שתיים על שילוח בינלאומי

שילוח בינלאומי או הובלה בינלאומית, הם הדרך של כל אחד מאתנו להעביר מטען ממדינה אחת לאחרת באחת משלוש הדרכים הקיימות: יבשה, ים או אוויר. לכל אחת מהדרכים יש יתרונות וחסרונות, עליהם נרחיב בהמשך. כאשר מדברים על הובלה של מטען לצורך רילוקיישן, נושא זה הופך לחשוב במיוחד!

הייחודיות של מעבר מהמושב

המגורים במושב הם בדרך כלל בבתים מרווחים למדי, המאפשרים אחסון של חפצים רבים וגדולים. אמנם זהו כיף גדול לגור בבית מרווח, אבל כאשר מגיע הזמן להוביל את תכולת הבית אל מעבר לים, הכמות, הגודל והמשקל של החפצים עלולים להוות אתגר לא קטן.

למה לא דרך היבשה?

הובלה בינלאומית דרך היבשה היא הדרך המהירה והזולה ביותר להובלת מטען בין מדינות. הבעיה היא, שלשם כך דרושה דרך יבשתית פתוחה בין המדינות השונות ולכן האפשרויות לכך, בעיקר בישראל, הן נמוכות למדי. אם כן, היות שרוב הסיכויים שלא תשתמשו בדרך זו, עדיף שנתמקד בשתי דרכי ההובלה האחרות.

דרך הים

אם אתם מתכננים לעבור אל מעבר לים ואתם צריכים לדוגמה משלוח לארצות הברית, האפשרות של שליחת המטען שלכם דרך הים בהחלט יכולה להיות הטובה ביותר עבורכם ובעיקר אם אתם מעוניינים לשלוח חפצים גדולים וכבדים. הסיבה לכך היא, שככל שהמטען הוא בעל נפח ומשקל גדול יותר, כך עלות המשלוח הימי משתלמת יותר.

דרך האוויר

האפשרות השלישית והאחרונה לביצוע משלוח של כבודה לחו"ל היא דרך האוויר. אפשרות זו, של שליחת כבודה במטוס תובלה היא גם כן אפשרות נהדרת, בעיקר בזכות מהירת השליחה. כלומר, אם נחזור לדוגמה של משלוח לארצות הברית, הרי לא תוכלו להישאר בארץ בלי החפצים שלכם וגם לא תוכלו להתחיל את חייכם בארצות הברית בלי החפצים שלכם! לכן, במקרים כאלו מהירות ההגעה של החפצים היא קריטית.

כשהאפשרויות לא פתוחות

יש מקרים, בהם לא ניתן לשלוח חפצים מסוימים דרך האוויר וכך לא נותרת ברירה, אלא לשלוח אותם דרך הים. מדובר על מקרים, בהם המטען המועבר הוא מטען מיוחד. לדוגמה, אם המטען הוא בעל צורה מיוחדת או בעל נפח גדול במיוחד. כמו כן, אם המטען הוא של חומרים כימיים שונים או שהוא זקוק לשמירה בטמפרטורה מסוימת. במקרים אלו, לא ניתן להעביר את הכבודה דרך האוויר ולכן האפשרות היחידה שנותרת היא להעביר אותו דרך הים.

אריזה ושליחה

אחד החלקים החשובים ביותר בשליחה של כבודה אל מעבר לים, ובעיקר אם זה נעשה דרך הים, בין אם השליחה היא מהמושב ובין אם מהעיר, הוא החלק של האריזה של המטען. אם חשבתם שחפצים עלולים להינזק משעות ספורות על משאית הובלות, נסו לדמיין מה עלול לקרות להם לאורך ימים על גבי אנייה!

הבשורה הטובה היא, שכאשר נעזרים בחברה המתמחה בשילוח בינלאומי, הם שולחים אנשי מקצוע מנוסים, שמכירים את התחום היטב ובודקים כיצד הכבודה נארזת כדי לוודא שהיא תישמר לאורך כל הדרך. לדוגמה, יש מטענים שדורשים טמפרטורה מסוימת, או הגנה מיוחדת מפני טלטלות הדרך וכדומה. בנוסף, נציגי החברה יוודאו עבורכם, שכל המטען הועמס כמו שצריך על האנייה וכך תוכלו להיות רגועים ובטוחים, שהחפצים שלכם יגיעו ליעדם כפי שנשלחו מהארץ למרות הדרך הארוכה שעברו ותדעו שיש מי שמשגיח עליהם.