מגזין מוניציפל
 
 
 
   
 
 
 
קיבוצניקים למען החברה
הרשמה לקבלת מגזין מוניציפל
הדואר האדום של מגזין מוניציפל
פרסום ממוקד מטרה
 

דף הבית >  ניהול וקהילה >  לישון טוב עם השקט במושב

 
 
לישון טוב עם השקט במושב

לחיים במושב יש מאפיינים שונים ומיוחדים ומי שגר במושב יודע, עד כמה חשובה בו השינה. במאמר זה נעסוק בדרך הטובה ביותר לישון טוב במושב.


על השינה במושב

לשינה במושב יש מאפיינים ייחודיים, שאינם דומים לשינה בעיר בעיקר בשל הקולות השונים, אותם ניתן לשמוע לאורך הלילה. לדוגמה, בניגוד לרעש המכוניות והאופנועים בעיר, במושב ניתן לשמוע את קולות החיות שמסביב. עובדה זו אמורה להוביל לכך, שהשינה במושב תהיה ערבה יותר מאשר השינה בעיר, אבל האמת היא, שזה לא באמת המצב. חוסר הודאות לגבי הרחשים המגיעים מבחוץ עלולה ליצור שינה לא איכותית בכל לילה מחדש.

הפתרון

כדי להצליח לישון טוב במושב, ולמעשה, גם בכל מקום אחר, חשוב לבחור במיטה מתאימה עם מזרן איכותי. מיטות מתכווננות ידועות כמיטות איכותיות, שתורמות במיוחד לשינה איכותית ולהן גם מזרנים ייעודיים ואיכותיים. השינה במיטה מתכווננת היא בהכרח שינה טובה יותר, פשוט מפני שכך ניתן לבחור את התנוחה הנוחה ביותר ולהגיע אליה בקלות ולישון באופן רציף כל הלילה.

היתרון של מיטה מתכווננת

מיטה מתכווננת היא בעלת יתרונות רבים, כאשר העיקרי שבהם הוא האפשרות לכוון את זוויות המיטה באופן כזה, שהיא תתמוך בחלקי הגוף השונים לאורך כל שעות השהייה בה. תמיכה זו לחלקי הגוף השונים מאפשרת שינה רציפה יותר לאורך הלילה ושהייה נוחה יותר במיטה באופן כללי.

למה זה חשוב?

שינה טובה חשובה הן לגוף והן לנפש. זוהי ההזדמנות היחידה של הגוף לנוח באמת ולאפשר להורמונים, המופרשים במהלך שנת הלילה בלבד, לעשות את עבודתם. בנוסף, זוהי ההזדמנות האמתית היחידה של הנפש לעבד את כל קורות היום ובעידן כל כך אינטנסיבי, כמו זה שאנו חיים בו כיום, עיבוד כזה האו חשוב במיוחד. לכן, אם אתם רוצים לתפקד כמו שצריך לאורך היום, חשוב שתשקיעו בשנת הלילה שלכם.

יצירת תנאי שינה טובים

כדי לישון טוב בלילה, בעיר או במושב, חשוב ליצור את התנאים החיוניים לשינה טובה. כאמור, מיטות מתכוננות עוזרות בתמיכה מלאה לגוף ומאפשרות לכם לישון בתנוחה הנוחה לכם ביותר. יחד עם זאת, מיטה מתכווננת לבדה לא יכולה להבטיח לכם שינה טובה, כפי שנחוצה לכם ולשם כך תזדקקו גם לשקט, לחושך ולהפחתת הגירויים באופן כללי בשעות השינה. רק כך תוכלו להבטיח לעצמכם שינה איכותית בלילה.

אפשרויות של מיטות מתכווננות

מיטות מתכווננות מגיעות במגוון רחב של סוגים וגדלים וחשוב להתאים את המיטה המתכווננת לישן בה. לדוגמה, אם מדובר בזוג, כדאי לקנות מיטה מתכווננת זוגית במקום שתי מיטות יחיד. כמו כן, במידה והמיטה מיועדת לנער, מומלץ לשקול לרכוש עבורו מיטה וחצי מתכווננת. אפשרות נוספת היא, מיטה מתכוננת מושקעת במיוחד, לה יש יכולות רבות מעבר למיטה המתכווננת הסטנדרטית כמו חלוקה שלה לחלקים רבים יותר וכדומה.

ואיך זה קשור למושב?

שינה טובה במושב איננה חשובה פחות מאשר שינה טובה בכל מקום אחר! הרוגע והשקט של המושב אמנם תורמים רבות לאורח חיים רגוע ובריא יותר, אבל חשוב להבין שזה לא מספיק ושינה טובה במשך הלילה תורמת את חלקה החשוב לכל אחד מאתנו, ללא קשר למקום המגורים. ולעתים למעשה, דווקא השקט של מושב עלול להקשות על השינה בו, ובעיקר בשעות המאוחרות של הלילה ולכן חשוב להשתמש בעזרים הנחוצים כדי להגיע אל המנוחה הנחוצה לגוף ולנפש. אם כן, אם גם אתם מרגישים שאתם צריכים לשפר את איכות השינה שלכם, מיטה מתכווננת יכולה להיות הפתרון המושלם עבורכם.