מגזין מוניציפל
 
 
 
   
 
 
 
קיבוצניקים למען החברה
הרשמה לקבלת מגזין מוניציפל
הדואר האדום של מגזין מוניציפל
פרסום ממוקד מטרה
 

דף הבית >  ניהול, כלכלה,בריאות, משפט וקהילה >  שיווק דיגיטלי למנהלי קהילה

 
 
שיווק דיגיטלי למנהלי קהילה
מהם מנהלי קהילה? מהו שיווק דיגיטלי? ואיך הם משתלבים? על כל זאת ועוד תוכלו לקרוא במאמר זה.


שיווק דיגיטלי למנהלי קהילה

מהם מנהלי קהילה? מהו שיווק דיגיטלי? ואיך הם משתלבים? על כל זאת ועוד תוכלו לקרוא במאמר זה.

מהו מנהל קהילה?

מנהל קהילה הוא אחד התפקידים החשובים ביותר בכל חברה! מדובר על האדם, ששומר על קשר רציף עם הקהילות השונות ההכרחיות להמשך שיפור המוצר או השירות או התפקוד השוטף של החברה. הסיבה לכך שקהילות אלו חשובות כל כך היא, שהן נותנות נקודת מבט שונה וכך מאפשרות את הייעול הדרוש.

תפקידו של מנהל הקהילה הוא להשמיע את קולה של הקהילה במהלך ישיבות חשובות וכך לתת לקהילה להשפיע על המהלכים הבאים של החברה. חשוב לציין, שהקהילה מהווה קבוצת מיקוד באופן שוטף ולכן היא כל כך חשובה ונחוצה לחברות מתחילות וותיקות כאחד.

סוגי קהילות

במרבית החברות יש שלושה סוגים של קהילות מרכזיות: עובדים, שותפים אסטרטגיים ולקוחות. קהילת העובדים יכולה לתרום מהניסיון המקצועי ולאפשר עבודה פרודוקטיבית יותר מתוך העבודה בתוך הארגון עצמו. קהילת השותפים האסטרטגיים יכולה לתרום גם היא מהידע המקצועי שלה מנקודת מבט חיצונית. קהילת הלקוחות היא קהילה בעלת ההשפעה הגדולה ביותר וזאת, משום שהיא זו שתקבע אם המוצר יצליח או ייכשל, מפני שבסופו של דבר, מדובר על הצרכנים של המוצר או השירות המוצעים על ידי החברה.

מהו שיווק דיגיטלי?

שיווק דיגיטלי הוא צורת השיווק היעילה ביותר בימינו מפני שרובנו עוסקים שעות רבות ביום בגלישה באינטרנט וברשתות חברתיות. השיווק הדיגיטלי עוסק בשיווק באמצעות רשת האינטרנט בעיקר במנועי החיפוש והרשתות החברתיות. חשוב להבין, ששיווק דיגיטלי דורש ידע וניסיון בתחום מפני שמה שמתאים לחברה אחת, לא בהכרח מתאים לחברה אחרת וחשוב לבצע את ההתאמה האופטימלית בין החברה לבין הצרכים שלה ושל קהל היעד שלה.

השילוב

שילוב נכון בין מנהלי קהילות לבין שיווק דיגיטלי הוא כאמור, חשוב והכרחי. מנהל הקהילה נדרש להיות בקשר רציף עם הקהילה שלו ואחת הדרכים היעילות ביותר לעשות זאת היא באמצעות יצירת נגישות אל החברה באמצעות הרשתות החברתיות. לדוגמה, דף עסקי בפייסבוק, יאפשר לכם לשווק את המוצר או השירות וגם לקבל עליו תגובות און ליין וכך גם לגבי השתתפות בקבוצות השונות ברשת החברתית והדבר נכון גם לגבי רשתות חברתיות אחרות.

לא רק רשתות חברתיות

מלבד הרשתות החברתיות השונות, רשת האינטרנט מאפשרת לעסקים לשווק את עצמם גם באמצעות אתר אינטרנט ייעודי, באמצעותו ניתן לשווק את המוצר או השירות לקהל היעד. יחד עם זאת, העובדה שקיים אתר עדיין לא מבטיחה תרומה שלו לשיווק ולכן, גם לשם כך דרושים שיווק דיגיטלי וניהול קהילה.

שיווק דיגיטלי לאתר

אם אתם שואלים את עצמכם למה צריך לשווק אתר קיים ולשם נדרשת קהילה התשובה לכך היא, שקיומו של האתר לא מבטיחה כניסות אליו וגם אם נכנסים גולשים אל האתר, הוא לא בהכרח מספיק מושך ולא בהכרח יוביל לקוחות פוטנציאליים להפוך ללקוחות משלמים. ולשם כך דרוש ידע וניסיון בשיווק דיגיטלי ובניהול קהילה.

בעזרת שיווק דיגיטלי לאתר ניתן יהיה למשוך גולשים אל האתר. את האתר ניתן לשווק באמצעות קידום של האתר במנועי החיפוש השונים וכתיבת תכנים רלוונטיים ושיווקיים.

קהילת הלקוחות תוכל לתת משוב לגבי עיצוב האתר והתכנים שלו ולגבי חוויית המשתמש בו. בעזרת משוב זה, ניתן יהיה לבצע את השיפורים הדרושים וכך למשוך את הגולשים להמשיך לגלוש באתר ולא לנטוש אותו. כך, אחוזי הנטישה באתר ירדו ויותר ויותר גולשים יהפכו מגולשים מזדמנים ללקוחות משלמים.