מגזין מוניציפל
 
 
 
   
 
 
 
קיבוצניקים למען החברה
הרשמה לקבלת מגזין מוניציפל
הדואר האדום של מגזין מוניציפל
פרסום ממוקד מטרה
 

דף הבית >  ניהול וקהילה >  מציאת בית אבות סיעודי ביישובים

 
 
מציאת בית אבות סיעודי ביישובים
מציאת בית אבות סיעודי טוב ליקירך אינה דבר פשוט והמאמר בא לתת מספר עצות שיועילו בקבלת ההחלטה.

מציאת בית אבות סיעודי היא לא קלה, בייחוד תחת הלחץ לפעול מהר עקב אשפוז או הידרדרות במצב הבריאותי של יקירך. ככל שיש לך יותר מידע, כך גדלים סיכוייך למצוא את המקום הנכון עבורך או עבור יקירך. במאמר זה ננסה לתת מספר טיפים למצוא בית אבות סיעודי המתאים לך ביותר במהירות ובקלות.

התחל להפעיל את המומחים. האם יש לרופא המשפחה של יקירך המלצות איזה מוסד מתאים לו? האם אתה יודע על הורי מכרים השוהים בבתי אבות שונים? ניסיון אישי של מכרים שיקיריהם שוהים בבתי אבות יכול לעזור לך לצמצם את אפשרויות החיפוש שלך. עם זאת, זכור כי הצרכים של יקירך עשויים להיות שונים ממטופלים אחרים.

למד את עצמך. חפש מידע באינטרנט על מקומות רלוונטיים והשירותים שהם מציעים. פורומים וקבוצות תמיכה יכולים גם לספק רמזים על המקומות הטובים יותר והמקומות הטובים פחות.

להתחשב בצרכים הרפואיים שלך. ייתכן שיש למספר בתי אבות סיעודיים מומחיות בתחומים שונים. באופן מסורתי, בתי אבות סיעודיים מתפקדים כמו מתקן רפואי, וכוללים תחנת אחיות עם תרופות קבועות. יש לברר האם יש להם ניסיון בטיפול בבעיות בריאותיות כמו של יקירך. אם יקירך סובל מאלצהיימר למשל, האם יש צוות לטיפול מיוחד?

מרחק. שיקול חשוב בבחירת בית האבות הוא המרחק בין המטופל לבין בני משפחתו. לרוב, ככל שהמרחק מתקצר הביקורים יוגברו ויקירך ירגיש טוב יותר.

בחינת צוות המקום. יש לבקר בבתי אבות פוטנציאליים ולבחון את צוות המקום. הדברים שיש לבחון הם: באיזו תדירות מתבצעת תחלופת העובדים? מהי רמת איוש הצוות בימי חול, בסופי שבוע ובערבים? האם יש להם זמן לדבר איתך, או שהם ממהרים? האם הם מיומנים לנהל את המצב הבריאותי של יקירך? איך הצוות מתמודד עם בעיות התנהגות של דיירים כמו דחפים או נדודי שינה? האם יש נוהל תרופות וטיפול מסודר? איך הם מתמודדים עם מצבי חירום או תאונות כגון נפילות? האם אתה חש בחום באינטראקציה של הצוות עם הדיירים הנוכחיים?

בחינת החוסים האחרים. מה לחפש בדיירים הנוכחיים ובני משפחותיהם: האם הדיירים האחרים נראים מאושרים ועסוקים? האם הם נראים נקיים ומטופחים? האם הם נראים כמו אנשים שיקירך ייהנה להכיר? איך הם יגיבו לו? נסה להתבונן במפגשים חברתיים כגון ארוחות או פעילויות אחרות. אם אתה רואה את המשפחות בעת ביקור, אתה יכול לשאול אותם על רשמיהם מהבית וכיצד טופל יקירם. שאל אם יש מועצת משפחה ואם אתה יכול להשתתף.

ניקיון. האם המקום נקי? האם מריחים ריח שתן או כימיקלים חזקים המכסים לפעמים את הריח של השתן?

מזון. אילו סוגים של ארוחות מוגשים בדרך כלל? האם המזון נראה מזין וטעים? איך מטופלות דיאטות מיוחדות? איזה סוג של עזרה זמינה עם הארוחות, והאם יש כולם אוכלים באותו הזמן או באזור משותף?

פעילויות. מהן הפעילויות הזמינות לדיירים? האם ישנם גם פעילויות מחוץ לבניין, ככל שהמצב הבריאותי מתיר?

עלות. בתי אבות סיעודיים הם בעלי מחירים משתנים בהתאם לרמת המקום. עליך לבדוק  איך אתה הולך לשלם עבור טיפול יקירך בבית אבות סיעודי, ובאיזו מידה ביטוח סיעודי (אם ישנו) וביטוח לאומי משתתפים בהוצאה. עליך לברר זאת בחברת הביטוח ובסניף הביטוח הלאומי, ו/או בגורם חיצוני המעורה בטיפול בחברות ביטוח.

יקירך צריך להיות זה שמקבל את ההחלטה הסופית לגבי איזה בית אבות הוא הטוב ביותר בשבילו, ובמידת האפשר, עדיף שיתלווה אליך בביקור בעת קבלת ההחלטה. אם הוא אינו יכול, עליך לנסות לחשוב על רצונותיו והעדפותיו.

 

הכי חשוב, לאחר קבלת ההחלטה והמעבר לבית האבות, הישאר מעורב והיה קשוב ליקירך, גם אם אתה גר רחוק. קשר רציף, גם באמצעות שיחת טלפון, עושה הבדל גדול. ביקורים סדירים על ידי בני משפחה וחברים עוזרים להקל על המעבר ולשמור על המורל. הזמן את יקירך לאירועים משפחתיים רבים ככל האפשר.