מגזין מוניציפל
 
 
 
   
 
 
 
קיבוצניקים למען החברה
הרשמה לקבלת מגזין מוניציפל
הדואר האדום של מגזין מוניציפל
פרסום ממוקד מטרה
 

דף הבית >  מנהלים בקיבוצים למען החברה >  מתנדבים לחנות יד-שניה של פלסטיני נכה

 
 
מתנדבים לחנות יד-שניה של פלסטיני נכה

קבוצת נשים ישראליות העוסקות בהתנדבות בפעילויות שלום ברחבי הגדה המערבית אוספות בגדים, נעליים, מעילים, כלי בית וכל דבר טוב וראוי לשימוש חוזר עבור חנות "יד שנייה" בבעלותו של תושב הכפר עזון, שבשטחים.

צילום: חנות יד-שנייה של בגדים בכפר עזון בשבת שעברה (1.12).
דורון ליבר מקיבוץ מצר (משמאל), ובומה ענבר (הצלם), לא מחכים ליום ההתנדבות הבינלאומי ומסייעים לאורך כל השנה

"בעל החנות נפגע קשות כאשר נתפס שוהה בישראל ללא אישור", מספרת רחל אפק, אשר פעילה גם ב"נשות הים" למען ילדים פלסטינים (כפי שסיפר כאן בעבר אמנון ורנר מקיבוץ כרמיה). "הוא סובל ממחלה אשר מגבילה אותו פיסית ואינה מאפשרת לו לעבוד ולפרנס את משפחתו. לפני מספר חודשים בעידודן ועזרתן של פעילות שלום ישראליות, שכר חנות יד שנייה ברחוב הראשי בכפרו, בה הוא מוכר בגדים וכלי בית אשר מגיעים אליו מתרומות. מאחר והוא מוכר את סחורתו ממש בפרוטות רבים מתושבי הכפר וכפרים שכנים מגיעים לחנותו לקנות בגדים".

הצורך השוטף בתרומות מביא את פעילות השלום לפנות אלינו, הקיבוצניקים. "ימים אלו, בהם אנו מאפסנים את בגדי הקיץ ומוציאים את בגדי החורף מהבוידם, הם הזמן לעשות סדר ולהוציא בגדים להם אינכם זקוקים עוד", כותבת רחל אפק. "כמו כן לבדוק האם יש בבית פריטים - כלים, צעצועים, כל דבר שמיש - שאינכם זקוקים להם ויוכלו לשמש אחרים. נשמח אם תחזרו אלינו ונדאג לתאם את העברת החפצים. המחווה האנושית הזאת, תעניק אורך נשימה למשפחה וגם הנותן זוכה".

בעקבות הפרסום - פנה אל רשת הקשר בומה ענבר, פעיל שלום ומתנדב עתיר זכויות ומעש, המסייע בין השאר לליווי ילדים פלסטינים המגיעים לישראל לבדיקות ולטיפולים רפואיים, ועדכן: "לפני כשלושה שבועות, וגם בסוף השבוע האחרון, ארגנתי נגלה גדולה של בגדים, שרובם נאספו על ידי טלילה דביר מקיבוץ מעברות, והועברו בעזרתו האדיבה של ידידי דורון ליבר מקיבוץ מצר, לחנות בכפר עזון שליד קלקיליה".

בומה מזמין את כל מי שמבקש לתרום בגדים ליצור קשר עם טלילה דביר, אשר באפשרותה לאחסן את הבגדים במחסן לצרכי נזקקים שהיא מנהלת בקיבוצה מעברות. הטלפון של טלילה דביר: 09-8982591