מגזין מוניציפל
 
 
 
   
 
 
 
קיבוצניקים למען החברה
הרשמה לקבלת מגזין מוניציפל
הדואר האדום של מגזין מוניציפל
פרסום ממוקד מטרה
 

דף הבית >  מנהלים בקיבוצים למען החברה >  מתנדבים להסעת חולים מהמחסומים

 
 
מתנדבים להסעת חולים מהמחסומים

לא נשכח שבמלחמה הזו, המתנהלת בימים אלה, וגם באחרות, יש שני צדדים... יובל רוט לשעבר מקיבוץ חצרים, עומד בראש עמותת "בדרך להחלמה", המפעילה קבוצה של אנשים - ביניהם קיבוצניקים - שמסיעים בהתנדבות חולים פלסטינים לבתי חולים ברחבי בארץ ובחזרה לביתם לאחר אשפוז, טיפול או ביקורת.ההסעות מבוצעות מהמחסומים ועד לבתי החולים ובחזרה, מתוך הבנה שפעילות הומניטארית זאת, תקרב את הלבבות, תעמיק את ההיכרות, ותקדם את הפיוס בין שני העמים.

עוד פרטים באתר: www.roadtorecovery.org.il

המידע על החולים מתקבל דרך פעילי שטח פלסטינים, שחלקם קשורים לארגון "רופאים לזכויות אדם" וארגון "רבנים שומרי משפט", וישירות מבתי החולים עצמם. "החולים, אותם אנו מסיעים, ברובם ילדים, מוזמנים לצורך בדיקות, אשפוזים וקבלת טיפולים שאין באפשרותם לקבל בתחומי הרשות הפלסטינית", מספר יובל, "משפחות חולים אלה מצויות במצוקה כלכלית, שאינה מאפשרת את מימון הנסיעה. אנחנו מסיעים מידי יום לפחות חמש משפחות".

עיקר הפעילות נעשית ממחסום ג'אלמה (הצפוני ביותר בגדה המערבית, מצפון לג'נין) לבית החולים "רמב"ם" בחיפה. כמו כן, מסיעים משפחות מאזור קלקיליה לבתי חולים באזור המרכז (תל השומר, איכילוב, בילינסון) ומשפחות מעזה לבתי חולים במרכז ובירושלים.
"בעקבות העובדה שהפכנו לעמותה, באפשרותנו להחזיר הוצאות דלק למסיעים, עובדה שסייעה להגדיל את מעגל המתנדבים. לאורך חמש שנות הפעילות שלנו, קבלנו אינספור תגובות של הערכה ותודה מצד משפחות החולים, מה שנותן לנו את הכוח להמשיך בדרך זו", אומר יובל, ומבקש לציין את תודתו לקיבוצים, אשר החליטו לממן את הוצאות הדלק של חבריהם המתנדבים להסיע: עין השופט, מעגן מיכאל, חצרים.

לפרטים נוספים: יובל רוט טלפון נייד: 050-5281899, או בדוא"ל:roadtorecovery10@gmail.com