מגזין מוניציפל
 
 
 
   
 
 
 
קיבוצניקים למען החברה
הרשמה לקבלת מגזין מוניציפל
הדואר האדום של מגזין מוניציפל
פרסום ממוקד מטרה
 

דף הבית >  ניהול וקהילה >  פאולה מקיבוץ גזית - יזמות קיבוצית תופסת תאוצה

 
 
פאולה מקיבוץ גזית - יזמות קיבוצית תופסת תאוצה

פאולה לפידות, מעצבת תכשיטי זהב, כסף ואבני חן בעיצובים ייחודיים, המשלבים אלמנטים וינטאג'ים במגוון טקסטורות וסגנונות, משמשת דוגמה מצוינת ליזמית אשר הצליחה לפרוץ את החממה הקיבוצית המגוננת.

כיום עיצוביה של פאולה מגיעים לכל רחבי העולם והיא מוגדרת כ"ענף" לכל דבר בקיבוץ בו היא חיה ופועלת – קיבוץ גזית.

מותג שנולד מאהבה לתכשיטים
כבר כנערה, לפאולה לפידות הייתה משיכה עזה לאומנות בכלל ולתכשיטים בפרט. לאחר שסיימה את השירות הצבאי היה ברור לה שזה הייעוד שלה. מספרת פאולה: "תמיד אהבתי תכשיטים וכשחזרתי מהטיול של אחרי הצבא, התחלתי ללמוד צורפות ותכשיטנות ולמכור תכשיטים כתחביב". בשנים ההן, הקיבוץ טרם גיבש עמדה בנוגע ליזמויות השונות שהחלו לצוץ מכל עבר ורק בשנת 2003 הוחלט כי כל חבר, בעל מקצוע, יכול לעסוק ולהתפרנס מהמקצוע שלו.

התחביב הופך למקצוע
"באותה תקופה" מספרת פאולה "גילו אצלי סרטן שד - מה שנתן לי את הדחיפה לעשות מה שאני באמת רוצה ולהקים את הסטודיו לעיצוב תכשיטים. בשנים הראשונות ייצרתי תכשיטים עבור GRAS ולמדתי להכיר את השוק. עם הזמן החלו להגיע אלי לקוחות "מפה לאוזן" והעסק הפך לכלכלי". את הקמת העסק ליווה אורן, בן זוגה של פאולה, מהנדס תעשייה וניהול "אחד הנושאים הבעייתיים ביותר לאומן הוא השיווק והניהול של העסק. בזכות אורן למדתי כיצד לנהל עסק וכיצד לתמחר את הפריטים השונים".
לפני מספר שנים מחיר הזהב נסק – שינוי שחייב את פאולה להגדיר מחדש את תחומי פעילותה ולהתאים את עצמה לדרישות המשתנות של השוק. "חיפשתי חומרים שיהפכו את המוצרים שלי לזמינים יותר לקהל שלי. עד מהרה בחרתי לייצר תכשיטים עם חומר הנקרא 5% 14 קאראט: ציפוי זהב בעל עמידות גבוהה, המהווה 5% ממשקלו של התכשיט ואינו מתקלף". שינוי זה, יחד עם הרחבת השימוש באבנים חצי יקרות כגון פנינה, אגרנט ואוניקס, ותכשיטי אמייל, אפשר לפאולה להציע ללקוחותיה קו מוצרים רחב ביותר, הכולל עגילים, טבעות ושרשראות במגוון דגמים ועיצובים.

התכשיטים עולים לרשת
קו המוצרים הרחב חייב את פאולה לחשוב על אפיקי שיווק חדשים ומשם הדרך להקמת אתר האינטרנט הייתה קצרה. "באותה תקופה הכרתי את הזמרת איגי וקסמן, שאהבה את התכשיטים שלי והפכה לפרזנטורית שלי. האתר הראשון שהקמתי היה תדמיתי אך עם האוכל בא התיאבון והרגשתי שאני צריכה אתר שישמש עבורי כזרוע שיווקית, אשר תייצר עבורי מכירות גם כשאיני בסטודיו..."

וכפי שקורה אצל פאולה, חלומות מתגשמים ואתר המסחר האינטרנטי המבוסס על מערכת ה- Bfirst של בי אינטראקטיב הוקם והושק בהצלחה. "לפתע נפתחו בפני שווקים חדשים בכל רחבי העולם... האתר הכולל קטלוג מוצרים וקופונים דיגיטליים, מאפשר ללקוחותיי בארץ ובעולם לרכוש פריטים מקולקציית התכשיטים שלי בנוחות ובביטחון מלא ונותן לי שליטה מלאה על המלאי והמכירות, בכל רגע נתון"

לסיכום אומרת פאולה: "המוטו שלי הוא שהכול אפשרי. צריך רק לרצות מספיק. אם הסיפור האישי שלי יניע אנשים נוספים בעלי נפש יזמית, לקום ולהגשים את החלום שלהם, עשיתי את שלי!"עגילי גרייס קלי - עגילים שעיצבה פאולה בהשראת חתונת הנסיך וויליאם וקייט מידלטון. רק לאחר מכן גילתה פאולה שעגילים אלו זהים כמעט לחלוטין לעגילים שענדה הנסיכה גרייס קלי.

לאתר של פאולה לפידות: www.paula-jewel.com