מגזין מוניציפל
 
 
 
   
 
 
 
קיבוצניקים למען החברה
הרשמה לקבלת מגזין מוניציפל
הדואר האדום של מגזין מוניציפל
פרסום ממוקד מטרה
 

דף הבית >  מנהלים בקיבוצים למען החברה >  מתנדבת ללא הפסקה

 
 
מתנדבת ללא הפסקה

לחברת קיבוץ מלכיה ליובה דיין, שעבדה עד לא מזמן ב"נטפים", יש (כמו לכל הולנדית מצויה) סדר קבוע של התנדבויות.  

זה מתחיל בימי א' בהתנדבות בבית החולים "זיו" בצפת, במחלקת אספקה סטרילית הנמצאת במרתפי בית החולים. שם עוסקת ליובה בקיפול כביסה של חדרי לידה וחדרי ניתוח לפני הבאתם לסטריליזציה. שתבינו, לכל סוג של כביסה יש קיפול משלו, כל הירוקים למיניהם מתקפלים לחוד וחס וחלילה אם יתערבב מין בשאינו מינו.

ברגע שהכירו בבית החולים את מיומנותה וקפדנותה של ליובה, היא עלתה בדרגה ומקיפול כביסה עברה להכנת סטים: סטים לחדר לידה; סטים לחדר ניתוח: פינצטות, מספריים, שקיות אשפה וכו'. "לפעמים אני יושבת 4 שעות גוזרת תחבושות ומגלגלת אותם לטמפונים לאחר ניתוח אף...", היא מספרת.

במקרה לגמרי נפגשה ליובה בראש-פינה עם ארמל ליימן (לשעבר חברת מלכיה), מנהלת "בית יחד בגליל" שבקיבוץ מחניים. לשאלתה, שמחה ארמל לבשר לה שאכן הם זקוקים למתנדבים. ומאז, מדי יום ג' היא מצטיידת במצלמה ומצלמת את חניכי הבית.

ב"בית יחד בגליל" ישנם היום 21 חניכים, הכי צעיר בן 23, המבוגר בן 47, בדרגות שונות של קשיים מוטוריים וומוגבלות. 15 מהם בתנאי פנימייה בהוסטל ושישה שמגיעים מדי יום בהסעה. ליובה מצלמת אותם בפעילויות השונות והם מאוד אוהבים לראות את עצמם ואת חבריהם.

"עשיתי להם סדר באלפי התמונות שלהם, והצוות משתמש בתמונות בטיפול. המקום הזה והאנשים שם מאוד מרגשים. הם מגובשים כקבוצה, שומרים זה על זה, היחסים ביניהם מדהימים. קשה לתאר איך בלי תקשורת מילולית נוצרים ביניהם קשרים".

ומה עוד עושה ליובה בשעותיה הפנויות? מתפקדת בהתנדבות כיו"ר האגודה המוניציפאלית של מלכיה. "התחלתי את הקריירה שלי בארץ כמתנדבת, וכנראה גם אסיים אותה כך...", מסכמת ליובה.

(מתוך כתבה של אורה ערמוני בעלון מלכיה)