מגזין מוניציפל
 
 
 
   
 
 
 
קיבוצניקים למען החברה
הרשמה לקבלת מגזין מוניציפל
הדואר האדום של מגזין מוניציפל
פרסום ממוקד מטרה
 

דף הבית >  מנהלים בקיבוצים למען החברה >  התנועה הקיבוצית מתנדבת למען קייטנת איל"ן

 
 
התנועה הקיבוצית מתנדבת למען קייטנת איל"ן

יעל אייזנר (מעגן-מיכאל), מנהלת מחלקת הבריאות בתנועה הקיבוצית ורכזת סניף איל"ן הקיבוצי, מספרת: "בשקט, בצנעה, בנתינה גדולה, מתרחש מדי שנה - כבר שלושים שנים, פלא חברתי, בו מארחים 22 קיבוצים - מהתנועה הקיבוצית ומהקיבוץ הדתי - קייטנות של ילדים נכים למשך שבוע. זהו מפעל שכולו נתינה התנדבותית של בני הנוער בקיבוצים, מפעל שמייצר אהבה ומחויבות ואחריות חברתית".

המסורת החלה בעשייה של קיבוצי "הקיבוץ הדתי", מספרת אייזנר, והתרחבה לכל התנועה הקיבוצית. "השנה התרחב המעגל, והוא עומד על 800 ילדים ונערים נכים המשתתפים בקייטנות. ייחודן של הקייטנות הללו רב. עבור הנוער שלנו זו הזדמנות לתת ולקבל, ללמוד על עולמו של ילד נכה, ולעשות למען מי שמתמודד כל חייו עם קושי ומוגבלות. הנערים המארחים משקיעים בקשר עוד לפני הקייטנה ולומדים על הילד שמגיע, על אהבותיו, רגישויות, קשיים ועוד.

גדולתה של הקייטנה בקיבוץ היא עשייה של חברים רבים בקיבוצים, הנרתמים באהבה לנתינה גדולה - החל מהפעלות למיניהן, דרך ביקורים ופעילויות בענפי המשק, ועוד כיד הדמיון הטובה של כל קיבוץ. בהחלט ניתן לומר שעשיית בני הנוער מדביקה בהתלהבות את המבוגרים, שנרתמים באהבה להצלחת הקייטנה", אומרת יעל ומוסיפה: "אנחנו יכולים להיות גאים בבני הנוער שלנו. באירוח קייטנת איל"ן רואים את כל הזרעים, שנזרעו בתהליך החינוכי בבית ובמערכת החינוך - נובטים גדלים ומתפתחים מדי שנה, בעשייה שהיא הרבה מעבר לקייטנה".