מגזין מוניציפל
 
 
 
   
 
 
 
קיבוצניקים למען החברה
הרשמה לקבלת מגזין מוניציפל
הדואר האדום של מגזין מוניציפל
פרסום ממוקד מטרה
 

דף הבית >  מנהלים בקיבוצים למען החברה >  בעין-צורים מתנדבים למען קייטנת איל"ן

 
 
בעין-צורים מתנדבים למען קייטנת איל"ן

זו השנה ה-25 (עשרים וחמש!) שאברהם דוידסון מקיבוץ עין-צורים מלווה כחובש את קיטנת איל"ן בקיבוצו. "תפקידי הוא להגיש עזרה ראשונה כאשר נדרש, ולהיות לעזר למדריכים על פי בקשתם", הוא אומר. 


"כל שנה מחדש אני מלא פליאה מהמלווים ומהמדריכים מהקיבוץ העוסקים בטיפול בילדי איל"ן. איזה כוחות פיזיים ונפשיים יש להם. כולם נערי תיכון ומעט מבוגרים המפקחים על הסדר וקביעת התוכניות. איזה תעצומות נפש, אהבה, סבלנות וסובלנות יש בבני המשק המתבגרים הללו, שמתמודדים עם מצבים בלתי רגילים ובלתי מוכרים להם: הורדה מכיסא גלגלים, הרמה בידיים על רכבים כי לא תמיד יש רכב עם סידור להסעת נכים, מקלחות, החלפת טיטולים, האכלה, וכל הנדרש".

ישי גרין מעין-צורים כתב על הקייטנה בעלון קיבוצו: "בשבוע שעבר אירחנו בקיבוצנו 16 חניכים. הייתה לנו קייטנה עמוסה ומלאה. ביום ראשון בילינו בבריכה, ובערב נהנינו בהרקדה. ביום שני נסענו לעין-גדי, טיילנו בנחל דוד, משם המשכנו למנחת סמוך עלינו על מטוסים ועשינו סיבוב טיסה מעל מצדה והסביבה. ביום שלישי, נסענו לטיול בלכיש, המשכנו לקניון אשדוד, ובערב ראינו סרט. בצהרים של יום רביעי נסענו לבילוי הקבוע והשווה בסופרלנד - חזרנו עייפים ומרוצים. את יום חמישי בילינו בקיבוץ - בריכה, יצירה, ואת הערב סיימנו ב'על האש' במסיבת סיום הקייטנה. הרבה אנשים עזרו לנו מאחורי הקלעים וזה המקום לומר להם תודה וכל הכבוד. ותודה לכל המשפחות בקיבוץ שתרמו תרומה קטנה כגדולה ששימשה בעיקר למימון המזון בקייטנה. ונתראה בשנה הבאה", מסכם ישי.