מגזין מוניציפל
 
 
 
   
 
 
 
קיבוצניקים למען החברה
הרשמה לקבלת מגזין מוניציפל
הדואר האדום של מגזין מוניציפל
פרסום ממוקד מטרה
 

דף הבית >  ניהול וקהילה >  תגובת ראש המועצה לאירוע דקירה בכפר הנשיא

 
 
תגובת ראש המועצה לאירוע דקירה בכפר הנשיא

לאחרונה הוציא ראש מועצת גליל עליון אהרון ולנסי מכתב לתושבי המועצה ובו הוא קורא להם להתגייסות לסיוע לתושבי כפר הנשיא בהחזרת תחושת הביטחון, זאת על ידי התנדבות בסיורים במשמרות של כ-5 שעות לאורך גדר הקיבוץ. 

מאת: יעקב ליאור 

במכתבו מציין ולנסי שכפר הנשיא סובל בשנים האחרונות מהתגברות מקרי גניבה והתפרצות לישוב כשהאחרון שבהם כלל תקיפה אלימה של אחד מתושבי הקיבוץ, בתחום הישוב.  

"כמועצה אנו רואים חשיבות עליונה בסיוע לקיבוץ להתמודד עם משברים מסוג זה. הפעם אנו מאמינים כי הסיוע הנכון על מנת לא ליצור להחרפה ביחסים עם הכפר השכן (טוגה ), הוא הגברת הנוכחות סביב גדר הישוב והשטחים החקלאיים של הקיבוץ" כותב ולנסי במכתבו.

מנהל מחלקת הביטחון במועצה, אסף לנגלבן מסביר שהסיבה לפנייה היא החזרת השקט הנפשי לתושבי כפר הנשיא כאשר לאחר האירוע האחרון ננקטה יוזמה להגביר נוכחות בשטח ולהחזיר את בטחון התושבים מידית בסיוע המתמידים והמתנדבים שעושים את העבודה השגרתית יחד עם תושבי המקום. "המכתב נועד יותר לתקופה המידית של שלושה חדשים על מנת לעבות את האבטחה, להרחיב את שעות השמירה והנוכחות ותוך כדי להרחיב את מעגל המתנדבים והמתמידים."

מנהל הקהילה ברוך כהן :"היה אירוע של דקירה בתוך הישוב. לא ידוע מי עשה זאת אך היה בזה חציית קווים אדומים ו'שבירת גב הגמל'. יש מקרים מדי פעם של התפרצויות וגניבות והקרבה לכפר טוגה משייכת זאת אליהם. זה שייך למארג החיים באזור ואנחנו משתדלים לחיות עם זה. אין פגיעה במערך הכלכלי של הקיבוץ אך יש פגיעה במארג החברתי- יש תוצאות לוואי של פחדים וחששות. בפניית ראש המועצה יש יותר עניין של סולידריות כאשר ישוב נכנס לאיזו בעיה וזה טבעי שישובים אחרים עוזרים לו. האם יצא מזה משהו ? אני לא בטוח שיוזמה כזאת יכולה לצאת לאוויר העולם. יש ברעיון הרבה בעיות בירוקרטיות אך המתמידים והמתנדבים שעוסקים בביטחון שוטף בשגרה- מכסים היטב את הצרכים הביטחוניים. "