מגזין מוניציפל
 
 
 
   
 
 
 
קיבוצניקים למען החברה
הרשמה לקבלת מגזין מוניציפל
הדואר האדום של מגזין מוניציפל
פרסום ממוקד מטרה
 

דף הבית >  ניהול וקהילה >  סוד ההצלחה טמון בדיוק

 
 
סוד ההצלחה טמון בדיוק

כיצד מוצרי הבניה המתועשת של קבוצת דיוק מקיבוץ מחניים הפכו למותג מבוקש בכל רחבי העולם?

חברת דיוק אנרגיה, מקבוצת דיוק שבבעלות קיבוץ מחניים, הוקמה בשנת 1971 והיא אחת מהחברות המובילות בתחום יצור ועיבוד פרופילי הפלדה לענפי התעשייה והבניין.
את דרכה החלה דיוק כחברה המספקת מוצרי מתכת בעלי דיוק רב לתעשיות הביטחוניות, ומכאן שמה. עם השנים והשינויים בדרישות השוק, התקבלה החלטה אסטרטגית בהנהלת הקבוצה להרחיב את סל המוצרים ולהיכנס לשווקים חדשים ומתפתחים בתחום המומחיות של החברה: מוצרי פלדה מחסני מתכת לגינה, מסגרות לקולטי שמש, מדפי מתכת ועוד. מוצרים אלה מיוצרים ע"י דיוק אנרגיה עד היום ובהצלחה מרובה, בטכנולוגיה המבוססת על מכונות ערגול עם מערך ניקוב אוטומטי וממוחשב.

העתיד מעבר לקשת
לפני כ- 10 שנים נכנסה דיוק אנרגיה לשותפות אסטרטגית עם חברה אמריקאית. מספר שוקי מילר, סמנכ"ל דיוק אנרגיה ודיוק קשתות: "לצורך השותפות הקמנו את חברת דיוק קשתות, אשר התבססה על הידע המקצועי הרב של חברת האם דיוק אנרגיה בתחום מוצרי הפלדה והתחלנו בתכנון וייצור קשתות פלדה לצורך הקמת מבני פלדה לשימושים שונים: בתי מלאכה, צימרים, מחסנים, מגורים, תעשייה, חקלאות ועד האנגרים למטוסים".
מאז הפכה דיוק קשתות לאחת מהחברות המובילות בעולם בתחום מבני הפלדה הטרום-מהונדסים המבוססת על טכנולוגיית הקשתות ולספק מוכר למוסדות האו"ם. "המשברים הכלכליים והגיאו-פוליטיים שאפיינו את השנים האחרונות הטיבו עם דיוק קשתות" מציין שוקי ומוסיף: " טכנולוגיית הקשתות מאפשרת הקמה מהירה של מבנים עמידים עם מפתחים של עד 26 מ' ללא קונסטרוקציה תומכת ובעלויות נמוכות. טכנולוגיה זו נתנה מענה אמיתי לשווקים שונים, בהם נוצר צורך במבנים מתועשים קלים בעלויות נמוכות יחסית ובעלי גמישות תכנונית גבוהה - וכאן בדיוק סוד ההצלחה שלנו. בעוד מרבית המתחרים שלנו מספקים את המעטפת בלבד, דיוק קשתות מספקת פתרונות Turn-Key מלאים. פתרונות כוללים אלו מאפשרים ללקוח ליהנות ממבנה מושלם לתעשייה, אחסון או מגורים, כולל תשתית מים וחשמל, בידוד תרמי ואקוסטי, חלוקת חללים ועוד – והכל בהתאמה אישית לצרכיו ולתקציבו".

קשת של אפשרויות באינטרנט
במשך שנות פעילותה בנתה דיוק קשתות מיליוני מטרים מעוקבים של מבנים בכל רחבי תבל וכיום היא מייצאת כ-80% מתוצרתה באמצעות דילרים. לאחרונה, הטמיעה חברת דיוק מערכת אינטרנט מתקדמת ודינאמית של Bfirst מבית בי אינטראקטיב הכוללת אלגוריתם המשקלל את עלויות היצור ומחיר המכירה. המערכת מאפשרת לדילר לבחור את סוג המבנה הדרוש ללקוחותיו על פי ספציפיקציות שונות וליצור לעצמו באמצעות המערכת מגוון קונפיגורציות למבנה, במידות מטריות או באינצ'ים ובמבחר שפות ולקבל הצעת מחיר מפורטת עד רמת הבורג.

פתרונות בכל צבעי הקשת
מחלקת ההנדסה בחברת דיוק שוקדת ללא הרף על פיתוח מוצרים ופתרונות חדשים אשר יתנו מענה לצרכים המשתנים של השוק. אחד ממוצרים אלו הוא ה"דיוקית" – סדרת פרופילי פלדה מוגני פטנט, המסייעים לפלס רצפה יצוקת בטון. קו מוצרים נוסף שפיתחה דיוק לאחרונה הוא "הכיתה הצפה". מוצר זה נולד מתוך צורך במבנים קלים לשימוש ככיתות לימוד.
"בעקבות אישור הממשלה להרחבת חוק חינוך חינם מגילאי 3 ומעלה", מסביר שוקי "נוצר מחסור עצום בגני
ילדים ובכיתות. צורך זה הוביל אותנו לפתח כיתה בבנייה מתועשת, המבוססת על הקשתות שלנו. "הכיתה הצפה" ששטחה 50 מ"ר, ניתנת להקמה תוך 15 יום, אינה זקוקה למשטח בטון והיא מצוידת ברגליים מתכווננות המאפשרות להתאים את הכיתה לתנאי השטח בו היא מוצבת, ללא צורך ביציקות בטון המייקרות על עלות המבנה. את הכיתה ניתן לרכוש או לחכור באופן חודשי ובתום השימוש אפשר לפרק אותה לצורך אחסנה או העברה לאתר אחר".

"אני משוכנע" מסכם שוקי, "שהפתרונות ההנדסיים שמספקת דיוק ללקוחותיה, החשיבה היצירתית של צוות החברה והממשק הנוח עם לקוחותינו בכל העולם, יאפשרו לנו להמשיך להיות גורם מוביל בתחום המבנים המתועשים ולהמשיך ולהציע ללקוחותינו מבנים מתועשים העונים לכל צורך, בעלויות אטרקטיביות ביותר".

לאתר של דיוק קשתות.